08.10.06 09:15

Nedstemt av de rødgrønne

Hovedutvalget for Oppvekst med AP og SV i spissen stemte ned et forslag fra FrP om å øke budsjettet til kommunens PP-tjeneste med 50 000 kroner.

I FrPs alternative budsjettforslag for 2006 skriver FrP om bekymringen for den kraftige økningen i henvendelser til PP-tjenesten i 2005. Vi varslet da at vi på nyåret ville komme tilbake med forslag om å øke budsjettet om behovet er der.

Under behandlingen av tildeling av psykiatrimidler i hovedutvalget for oppvekst tirsdag 14.februar 2006 kom det fram at behovet var stort. Administrasjonen ønsket ikke å bevilge mer enn til en 20 % stilling i løpet av året, og forklarte det med at PP-tjenesten ikke sto på handlingsplanen for psykisk helse.

Derfor økte de helsestasjonens budsjett med hele 150 000 kroner i stede.

Dette protesterte FrP på og foreslo å bevilge det samme beløpet som sto ubrukt for 2005, ca 113 000 kroner. AP og SV stemte i mot forslaget med den forklaring at Helsestasjonen trengte midlene mer enn PP-tjensten. FrP er av den oppfatning at det er viktig å gi hjelp til de som man faktisk vet har behov og som venter på hjelp (slik de gjør i PP-tjensten) enn å bruke 150 000 kroner i Helsestasjonen på leting etter nye problemer.