Kalender Vest-Agder

Oppdatert 08.04.12 15:10

Formannen i Mandal FrP, Kaare Hjorth, mener det er avgjørende for demokratiet at folk engasjerer seg.

FrP fikk 31,2 % av stemmene ved Stortingsvalget 2009.  En fremgang på 4,7 % fra valget i 2005. Åse og Henning kom inn på Stortinget fra Vest-Agder med god margin.  FrP var største partiet i 10 av fylkets 15 kommuner.  I ytterligere 2 kommuner manglet under 100 stemmer for at FrP også ble største partiet her. Dette viser at folk har tillit til det arbeidet partiet gjør, både sentralt og lokalt.

En slik oppslutning krever respekt for velgerene.  Det krever at de som er valgt fortsetter å gjøre en seriøs og god jobb.  Men det krever også at vi forbereder oss på en knalltøft stortingsvalg i 2013.

Hjorth mener det er viktig at man ikke stiller seg likegyldig til hvem som styrer landet. Vi ser at det er lange køer i helsevesenet. Telenett og strømforsyningen legges flat når en storm farer forbi. Veiene i landet er totalt dårligere enn land som Albania.  De som styrer landet vil ha lyntog når landet trenger pendlertog. Det er mange ting å ta tak i.

- Det er ikke noen forutsetning at alle vil engasjerer seg aktivt i politikken. Men de som har ulike verv, eller utføre et organisatorisk arbeid for et parti, trenger støttespillere, fortsetter Hjorth.

Han begrunner dette med at FrP nyter godt av medlemmer som kan bidra med sin erfaring og kompetanse. Kontingenten kommer også lokallagets arbeid tilgode. Det er på lokalplanet partiets grunnmur ligger. En sterk grunnmur er viktig for all politisk virksomhet. 

- Vi har god stemning på gruppemøtene våre og vi håper flere medlemmer vil gi økt engasjement også i kommunale saker.  I tillegg er det tilfredsstillende å vite at man kan være med å bidra på sin måte til at lokalsamfunnet skal fungere på best mulig måte, avslutter Hjorth

For ytterligere spørsmål ta kontakt med oss i partiet.  Du finner e-post og telefonnummer til styret og bystyremedlemmene våre under "Styret" og "Bystyret" i venstremenyen.