Kalender Østfold

Oppdatert 24.11.10 13:23

TRAFIKKSIKKERHET I PRAKSIS!
Rødkrysset

Ad-hoc utvalget hadde sitt siste møte 23.11.10. Utvalget konkluderet med at UMT fortsatt skal fungere som Trafikksikkerhetsutvalg, men med en tydeliger og mer målrettet agenda. Utbedring av Rødkryset er satt øverst på lista over steder med størst risiko for trafikkuhell på Hvaler

Bildet er tatt på Rødkrysset på Asmaløy. Rett bak den lysstolpen på bildet er det Buss-stopp. Her er det 80 km/t.
Vegetasjon langs veien og skiltet stenger for utsikten til busslommen. Hvaler FrP inviterte NRK Østfold for å lage et TV opptak av forholdene

Dette krysset er det farligste krysset på hele RV 108.

NRK Østfold laget en reportasje i Distriktsendingen 4.sept. Her ble også Raymond Larsen i Statens Vegvesen intervjuet om forholdene. PÅ direkten foreslo Larsen å utarbeide en plan for å lage en avkjøringsfil for trafikanter som skal inn til RØD!

Dagen etter opptaket ble sendt, fjernet Vegvesenet busker og krattfra krysset og områdene rundt. Fremskrittspartiet arbeider nå medå få vegvesenet til å fjerne/flytte skiltet. I tillegg vil vi følge opp saken som ble tatt opp i kommunestyret 14.maid.å.Det ble gitt negativt svarfra Vegvesenet på kommunens brev.

Etter dette harundertegnede vært i kontakt med Statens vegvesen om forholdene, å de mener at krysset, i forhold til de kriterier som vegvesenet har,ikke er farlignok for å senke farten til 60 km it timen som er ønskelig som et strakstiltak.

Det værste er at et avslag på slike saker ikke kan innklages noe sted.

Det betyr ikke at slaget er tapt, men vi har en litt annen vei å gå før dette er slik vi ønsker det.

Slik som her kan vi ikke ha det.

Rødkrysset 1

Vi i Hvaler FRP jobber aktivt med å trygge forholdene for våre innbyggere, å slik skal vi ikke ha det.

Vi kommer nå og sette alt inn på å få ordnet dette før liv går tapt.

Vivil også gjøre hva vi kan for å sette fokus, ikke bare i Rødkrysset, men også andre steder på Hvaler som er farlige.

Jeg oppfordrer derfor alle våre innbyggere til og komme med inspill i denne saken til meg personlig eller andre i vårt styre eller utvalg.

Vennlig Hilsen

Espen K. Andreassen

ekandre@online.no