Foto. Siv og Christian

Foto: FrP

Oslo Frp foreslår Jensen og Tybring-Gjedde på topp

Oslo Frp har i dag fremlagt endelige forslag til nominasjonsliste.
– Vi foreslår ny tillit til våre to sittende stortingsrepresentanter, de gjør en god jobb for landet og for byen vår, sier Peter N Myhre fra interimsstyret i Oslo FrP.

Listen toppes av Siv Jensen og Christian Tybring-Gjedde, og er identisk med utkastet som ble fremlagt av nominasjonskomiteen i november.

– Vi har en sterk liste med erfarne kandidater som representer folk flest fra alle deler av byen. Erfaringene fra et rødgrønt byråd i Oslo minner oss om viktigheten av å sikre er sterkt Frp i Stortinget, og unngå en rødgrønn regjering for landet, sier Myhre.

Listen blir behandlet på nominasjonsmøte i Oslo FrP 13.03.21
Bydelslagene har frist til 27.02.21 til å spille inn forslag til endringer på listen.
Lister er i sin helhet vedlagt.

For ytterligere kommentarer eller informasjon, kontakt:
Peter N. Myhre, tlf 90 58 42 28, epost pnm58@outlook.com.

Endelig listeforslag fra interimsstyret

Plass   Kandidat                                            Fødselsår        Bydelslag

1          Siv Jensen                                           1969     Oslo Syd

2          Christian Tybring-Gjedde                   1963     Frogner

3          Aina Stenersen                                   1983     Østensjø

4          Andreas Meeg-Bentzen                     1978     Gamle Oslo

5          Adrian Smith-Stenberg               1994    Grorud

6          Geir Hågen Karlsen                            1966     Vestre Aker

7          Marianne Nordli                                 1963   Vestre Aker

8          Lars Petter Solås                                1985     Oslo Syd

9          Abida Akthar Theigen                        1973    Frogner

10        Maria Zähler                                      1992     Grünerløkka

11        Eddie Chr. Thomas                            1969     Gamle Oslo

12        Ulf Arvid Mejlænder                         1957     Frogner

13        Anne-Louise Christiansen                  1965     Frogner

14        Eirik Blakstad                                    1973     Sagene og St.Hanshaugen

15        Karin Ståhl Woldseth                         1954     Alna

16        Armin Braimi                                     2000    Gamle Oslo

17        Sigurd Fredeng                                  1971     Gamle Oslo

18        Thomas Solvang                                1988     Sagene og St.Hanshaugen 

19        Bjørn Radoslav Vedahl                       1984    Bjerke

20        Trude Mette Brovoll                         1962    Frogner 

21        Tom Andre Mahle                              1988     Sagene og St.Hanshaugen

22        Ombir Upadhyay                               1957    Stovner