
– Regjeringens innsats står til stryk
– Akkurat nå er det lite som er viktigere enn å sørge for at Ocean Space Centre og campussamlingen til NTNU blir realisert innenfor økonomiske rammer som sikrer kunnskap og forskningsinfrastruktur for fremtiden, sier Elin Marie Andreassen om hvilken politisk sak som er viktigst i Trondheim akkurat nå.
Anbefaler ferie i Trøndelag
Andreassen er kommunalråd for Fremskrittspartiet i Trondheim. Hun er klar for sommerferie, og anbefaler flere steder i Trøndelag som reisemål. Selv skal hun tilbringe noen dager på Hitra.
– Jeg hadde en liten sommerferie allerede i mai, da jeg besøkte Budapest og en vingård i Villany, sier hun, og legger til:
– Trondheim er selvsagt et sikkerstikk for kulturelle opplevelser og fantastiske matopplevelser, men jeg vil anbefale folk å besøke Rørvik i Nærøysund kommune, og få med seg båttur til det fredede fiskeværet Sør-Gjæslingen.
Pizza på grillen
For å koble ekstra av i ferien, pleier Andreassen å bygge noe.
– I år er det et par utestoler som står for tur, slik at vi kan nyte trøndersola lett tilbakelent med bobler i glasset, smiler hun, som også har flere favoritter på grillen i sommer:
– Jeg har blitt veldig glad i pizza stekt på pizzastein på grillen, men vil også gjerne ha spareribs og grillribbe. Egentlig alt av rødt kjøtt, så lenge det ikke er for magert.
Seks kjappe:
- Hvilken bok leser du akkurat nå? Det ellevte manus, av Anne Holt
- Hva slags musikk hører du helst på? Det meste. Alt fra Adele, via Kaizers og Vamp til Vømmøl, Einar Rose og Otto Nielsen. Musikksmaken min bærer kanskje mest av alt preg av at jeg er en gammel sjel i en halvgammel kropp
- Hva liker du best å spise? Spareribs, hvit pizza og entrecote
– Behov for en handlekraftig regjering
Andreassen har allerede startet planleggingen av hva hun skal gjøre når sommeren er over.
– Det blir å fortsette jobben for en enklere hverdag for folk flest, og snakke med bedrifter og innbyggere for å få gode innspill til programprosessen foran neste lokalvalg, sier hun, som ikke er videre imponert over Ap/Sp-regjeringen siden tiltredelsen.
– Stort sett er det bare trist. De har selvsagt hatt mye å stå i med, men nettopp da er det behov for en handlekraftig regjering som klarer å finne løsninger på problemene til både enkeltmennesker og næringsliv. Der står regjeringens innsats til stryk, slår hun fast.
Vil ha flere medlemmer
Hun oppfordrer flere til å bli medlem i Fremskrittspartiet fordi det er det partiet som vil la folk bestemme mest mulig over sitt eget liv og sin egen hverdag, og har også noen tips til nye medlemmer som vil utgjøre en forskjell for folk flest.
– Snakk med de du kjenner, om hva som opptar dem og hva de skulle ønske hadde vært annerledes. Da har du et godt utgangspunkt for å få til endringer som betyr noe for folk. Delta på arrangementer i partiet, da treffer du mange trivelige mennesker og du lærer noe nytt hver gang, råder hun.
Noe annet du vil legge til?
– Ja, jeg vil benytte anledningen til å oppfordre alle til å heie på det som utvider normalitetsbegrepet i samfunnet, slik at folk får bedre plass til å være seg selv og til å leve livene sine slik de selv ønsker, avslutter Andreassen.