
Så mye sparer du med FrPs politikk
– Skatter og avgifter skal betale for de viktigste oppgavene i livet vårt, men vi kan ikke ha et skatte- og avgiftsnivå som gir deg mindre frihet, setter jobben din i fare og som rammer dem som har minst fra før av, sier partileder Sylvi Listhaug.
Slik vil FrP gi deg større økonomisk frihet:
- Redusere veibruksavgiften til 2,50 kroner per liter, både for bensin, diesel og biodiesel
– Du skal ikke straffes for å trenge bilen
Fremskrittspartiet vil redusere veibruksavgiften slik at pumpeprisen på drivstoff blir billigere. FrPs forslag vil utgjøre drøyt 3 000 kroner i lavere drivstoffkostnader i året for en som kjører 15 000 km i året med bensinbil.
– Du skal ikke straffes for å trenge bilen. Derfor vil Fremskrittspartiet redusere bilavgiftene. Flere partier ønsker å øke CO2-avgiften og gjøre drivstoff enda dyrere. FrP er bilistenes parti, og vil aldri gå med på dette, sier Listhaug.

Vi skal ikke sponse svenske arbeidsplasser
FrP har sørget for å senke avgiftene på grensehandelsutsatte varer, blant annet ved å fjerne sukkeravgiften og redusere avgiftene på snus og alkohol. Stengte grenser som følge av pandemien har ført til nordmenn har måttet kjøpe nesten alle varer i Norge. Det har medført et stort antall nye arbeidsplasser i næringsmiddelindustrien og dagligvarehandelen. Disse arbeidsplassene vil Fremskrittspartiet beholde i Norge, ved å redusere avgiftene på grensehandelsvarer ytterligere.
– Å senke avgiftene på grensehandelsvarer er riktig både for forbrukerne og for norsk økonomi. Flere norske arbeidsplasser trues av at vi har et høyere skatte- og avgiftsnivå enn våre naboland. Slik kan vi ikke ha det. Vi skal ikke sponse svenske arbeidsplasser, sier partilederen.
Flere norske arbeidsplasser trues av at vi har et høyere skatte- og avgiftsnivå enn våre naboland. Slik kan vi ikke ha det.
Sylvi Listhaug
FrP vil gi deg billigere strøm
Strømprisene har vært høye i år, og takt med at det norske samfunnet elektrifiseres er det sannsynlig at strømprisene vil være høyere de kommende årene enn hva de tradisjonelt har vært. Behovet for strøm er økende og da vil prisene sannsynligvis stige. Fremskrittspartiet vil redusere strømregningen ved å fjerne elavgiften.
– Strøm er noe vi alle er avhengige av. Det skal ikke være slik at folk i Norge ikke har råd til strøm i hjemmet sitt. Derfor vil FrP fjerne elavgiften. For en husstand med gjennomsnittlig forbruk vil det redusere strømregningen med 3 300 kroner per år, avslutter Listhaug.